Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi
28-11-2017

W dniach 27-28 listopada w klasach 3hr i 4er odbyły się zajęcia w ramach projektu Amnesty International nt. „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi”, którego głównym celem jest zbudowanie sieci świadomych liderów i liderek społeczeństwa obywatelskiego posiadających motywację i kompetencje, by mobilizować swoje lokalne społeczności na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy.

Uczniowie nabyli wiedzę o współczesnych migracjach oraz prawnych uregulowaniach dotyczących mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści, ale również dowiedzieli się jak zdobyć kompetencje w obszarze krytycznej analizy przekazów medialnych i mobilizowania lokalnych społeczności na rzecz praw człowieka. Zajęcia zostały zrealizowane przez Annę Krempińską - opiekuna Szkolnego Klubu Europejskiego.

• Anna Krempińska