Konkursy i Olimpiady

IX Olimpiada Przedsiębiorczości
05-12-2013

W dniu 05.12.2013r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Przedsiębiorczości, w której udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Olimpiada ta łączy w sobie różne cele. Począwszy od rozbudzania i wzmacniania postaw oraz zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów poprzez tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej, wypracowanie dla nauczycieli przedmiotu wzorca dydaktycznego, służącego rozwijaniu zainteresowań ekonomicznych u młodzieży uzdolnionej, a skończywszy na zachęcaniu licealistów do studiowania na uczelniach ekonomicznych. Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych poszerzony dodatkowo o zagadnienia związane ze zmienianym corocznie hasłem przewodnim Olimpiady, które w tym roku brzmiało "Własna firma".

W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z trzech klas ekonomicznych: 1, 3 i 4. Największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych zdobyły: Magda Dzięcioł, Sylwia Jaskólska, Marta Horbanowicz.

• Paulina Haja