Malarska pasja Zbigniewa Kasprzaka
06-11-2017

Dnia 6 listopada uczniowie klasy 1e uczestniczyli w spotkaniu z jędrzejowskim artystą – malarzem, miłośnikiem historii i regionu p. Zbigniewem Kasprzakiem. Podczas spotkania autor wystawy opowiedział uczniom jak zaczęło się jego spotkanie z malarstwem, o swoich podróżach, pasji tworzenia, technikach malarskich jakich używa, tematyce swoich prac. Pan Kasprzak pasjonuje się Ponidziem i ta tematyka najwięcej jest obecna w jego obrazach. Ponieważ dużo także podróżuje w jego obrazach widoczne są także różne zabytki architektury, pejzaże, przyroda oraz martwa natura. Prace wykonywane są pastelami, ołówkiem i farbami olejnymi.

Na tym spotkaniu autor zachęcał młodzież do rozwijania swych zainteresowań, pasji, do poszukiwania i odkrywania w sobie wrażliwości, talentów i kroczenie drogą twórczą. Była to dla uczniów ciekawa i praktyczna lekcja wiedzy o kulturze. Na zakończanie uczniowie obejrzeli wystawę p. Zbigniewa Kasprzaka pod tytułem „Moje podróże” - malarstwo, rysunek która znajduje się w Galerii „Na Piętrze” w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

• Ewa Staniak-Kurkowska