Konkursy i Olimpiady

Konkurs serwisu synchronicznego
07-12-2017

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego był gospodarzem konkursu serwisu synchronicznego organizowanego w ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. W konkursie, brały udział trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły z Buska Zdroju, Jędrzejowa, Kielc, Łopuszna, Odonowa, Staszowa, Włoszczowy. Konarskiego reprezentowały Angelika Antoniewska, Kinga Bratek, Agata Szymańska uczennice klasy maturalnej technikum hotelarskiego.

Głównym celem rywalizacji, była synchroniczna obsługa gości w restauracji do podkładu muzycznego. Konkurs otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, serdecznie witając zgromadzonych gości oraz życząc zdrowej rywalizacji w zmaganiach konkursowych. Następnie, odbyło się losowanie kolejności prezentowania swoich układów oraz odprawa kapitanów i opiekunów drużyn. Po czynnościach organizacyjnych nastąpiła zasadnicza część konkursu. Każdy z zespołów zaprezentował odmienny układ, od obsługi klasycznej przez serwis francuski, serwis deserów, kawy po obsługę mikołajkową. Pokazy, również prezentowały szeroki przekrój muzyczny i taneczny, była min. muzyka taneczna, pop, rap, muzyka latyno-amerykańska z elementami salsy.

Zmagania wygrał zespół z Włoszczowy, na drugim miejscu podium uplasowało się Łopuszno, natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi z Buska Zdroju. Nagrody dla zwycięzców wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik wraz z Koordynator projektu Panią Anicetą Adamczak – Łypacz. Poziom uczestników konkursu, stał na bardzo wysokim poziomie a różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi miejscami były minimalne. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali Panowie Bartosz Prońko i Mariusz Kotarzewski.

W czasie obrad Jury uczniowie Igor Klamka i Dawid Adamski wystąpili ze skeczem parodiującym obsługę gościa w restauracji natomiast uczennice Klaudia Musiał, Sylwia Ozga i Natalia Curyło umilały czas gościom prezentując swoje umiejętności wokalne, co zostało docenione gromkimi brawami. Konkurs prowadził Pan Grzegorz Bełz.

• Marcin Białek