Konkursy i Olimpiady

XIII Olimpiada Przedsiębiorczości
07-12-2017

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i przedsiębiorczym charakterze. Realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Głównym założeniem programowym olimpiady jest forma współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze), a także wyrażające je zachowania przedsiębiorcze. Głównym hasłem tegorocznej XIII edycji olimpiady jest „Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia”.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Etap szkolny odbył się 7 grudnia 2017 r. W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 9 osób. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwała komisja w składzie: Alicja Garus – przewodnicząca, Anna – Wątor i Paulina Haja – członkowie komisji. Najwięcej punktów uzyskali uczniowie:

1. Malwina Bodzioch - 37 pkt,
  2. Magdalena Życińska – 35 pkt,
  3. Magdalena Dziopa – 28 pkt,
  4. Mateusz Wątor – 18,5 pkt.

• Paulina Haja