Stypendia Prezesa Rady Ministrów
15-12-2017

15 grudnia 2017r w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski oraz pan Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Wśród 133 wyróżnionych uczniów z województwa świętokrzyskiego znalazła się Eliza Szprecher z klasy 3a oraz Patryk Raczyński z klasy 4L.

Eliza jest uczennicą bardzo kulturalną, ambitną, odpowiedzialną i systematyczną. Zainteresowania politechniczne rozwija poprzez angażowanie się w konkursy i olimpiady z przedmiotów ścisłych. Uczestniczyła w wojewódzkim finale Olimpiady Statystycznej, gdzie zajęła 8 pozycję, również w finale wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” otrzymała wysokie noty. Uczennica brała udział w szkolnym konkursie z okazji Dnia Statystyki, konkursie wojewódzkim „Poznaj swoje prawa w pracy”, oraz Olimpiadzie z Języka Angielskiego uzyskując dobre miejsca. Eliza jest również uzdolniona artystycznie, każda uroczystość szkolna uświetniona jest Jej udziałem, podczas których recytuje wiersze oraz śpiewa. Reprezentuje szkołę także w środowisku lokalnym np. Obchody Święta Patrona Jędrzejowa oraz w uroczystościach patriotyczno-religijnych w poczcie sztandarowym. Uczennica w dniach wolnych od nauki pracuje jako wolontariuszka np. uczestniczy w zbiórkach produktów na rzecz Federacji Polskich Banków Żywności oraz corocznie w WOŚP-ie. Konsekwencja Elizy w zdobywaniu wiedzy i działaniach społecznych wyróżnia Ją na tle środowiska szkolnego.

Patryk to ambitny, konsekwentny, odpowiedzialny, o dużych możliwościach intelektualnych oraz wysokiej motywacji zadaniowej uczeń. Jego zainteresowania są ściśle związane z kierunkiem kształcenia, również sprecyzowane plany na przyszłość mieszczą się w obszarze logistyki. Poprzez minione lata nauki zauważa się rozwój ucznia w kierunku przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących, jego średnia ocen sukcesywnie wzrastała. Uczeń corocznie uczestniczył w konkursach przedmiotowych z zakresu logistyki. W roku szkolnym 2016/18 uzyskał awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Logistycznej oraz zajął wysokie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym. Patryk jest tzw. społecznikiem i aktywistą, bardzo sumiennie angażuje się w życie szkoły pomagając przy organizacji różnych uroczystości i imprez szkolnych min.: organizacja Rajdu Pieszego szlakiem ks. St. Konarskiego, Wiosna Zawodowców, Dni Otwarte Szkoły. Nauczyciele wysoko oceniają możliwości osobowościowe ucznia czego dowodem jest angażowanie Go do różnych przedsięwzięć, także koledzy i koleżanki mogą liczyć na Jego pomoc. Postawa Patryka jest godna do naśladowania przez rówieśników.

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bartosz Grudzień