Z wizytą w Skierniewicach
11-10-2013

Dnia 11.10.2013 delegacja naszej szkoły w składzie dyrektor Władysław Równicki, Barbara Terczyńska, delegacja uczniów ze Szkolnego Pocztu Sztandarowego oraz dr Józef Włodarczyk, prezes Stowarzyszenia im. Ks. St. Konarskiego w Żarczycach Dużych udaliśmy się do zaprzyjaźnionej szkoły w Skierniewicach, gdzie obchodzono Święto Patrona Szkoły ks. Stanisława Konarskiego połączone z Dniem Edukacji Narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły począwszy od tzw. "zerówki", szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Po mszy uczniowie wszystkich klas pierwszych złożyli ślubowanie, a pan Józef Włodarczyk przybliżył wszystkim zebranym sylwetkę i działalność ks. Stanisława Konarskiego.

Drugą część uroczystości kontynuowaliśmy w szkole, był to apel przygotowany przez uczniów.

Na koniec pan dyrektor Władysław Równicki i pan Józef Włodarczyk podziękowali za zaproszenie i złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

• Barbara Terczyńska