Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
15-12-2017

15 grudnia w Domu Kultury w Jędrzejowie odbył się etap powiatowy XXVI już edycji „Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu:

• podstawowych wiadomości o Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w tym wiedzy o PCK,
  • zasad higieny osobistej i otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia i higieny jamy ustnej,
  • zasad zdrowego żywienia,
  • znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka,
  • prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiedniego sposobu wypoczynku,
  • problematyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków),
  • zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) oraz cywilizacyjnym,
  • zapobiegania urazom i wypadkom,
  • zasad udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała Anna Cichoń z klasy II b, która najlepiej rozwiązała test składający się z 30 pytań i zdobyła I miejsce. Tym samym Ania zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Gratulujemy!

• Elżbieta Cichoń