25. Stypendia Starosty Jędrzejowskiego
18-12-2017

"Jesteście perełkami szkół, nauczycieli, rodziców i lokalnej społeczności, której jeszcze lepszą przyszłość wspólnie z nami, mam nadzieję, będziecie wkrótce tworzyć". Te słowa starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek skierował do 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego, którym 18 grudnia 2017 roku wręczył symboliczne czeki będące dowodem otrzymania przez nich Stypendium Starosty. Wśród nagrodzonych znalazło się również dwoje naszych uczniów: Dominika Rosik z klasy 3HR i Mateusz Słoka z klasy 3a.

Jak mówiła prowadząca uroczystość Małgorzata Krawiec z Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, stypendia te, przyznawane już od 2005 roku, są wyrazem hołdu dla Jana Pawła II, któremu rozwój i edukacja uzdolnionej młodzieży zawsze leżały na sercu. Są także wyróżnieniem i nagrodą dla najbardziej zaangażowanych uczniów, którzy nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, z sukcesami uczestniczą w olimpiadach i konkursach na różnych etapach, ale także, rozwijając swoje pasje i zainteresowania, są najlepszym przykładem właściwego postępowania dla innych.

Stypendia Starosty Jędrzejowskiego wręczono już po raz 25, a wyróżnionym uczniom w ten grudniowy poniedziałek towarzyszyli rodzice, dyrektorzy szkół i wychowawcy.

A oto sylwetki naszych stypendystów:

Dominika Rosik to wzorowa uczennica 3 klasy Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, ucząca się w zawodzie technik organizacji reklamy. Uzyskała średnią ocen 5,3. Jest bardzo aktywną i energiczną uczennicą zarówno w dziedzinie nauki jak również w życiu szkolnym. Łączy swoje pasje ze szkolnymi obowiązkami. Rozwija zainteresowania z przedmiotów zawodowych i ogólnych poprzez uczestnictwo w konkursach i olimpiadach. Brała udział w konkursie "Start–up na 5–tkę”, szkolnym konkursie na prezentację o Stanisławie Konarskim, w II etapie konkursu papieskiego, zajęła II miejsce w konkursie na prezentację "Żyj bez ryzyka - HIV/AIDS", konkursie "GIODO – ochrona danych osobowych”, II etapie Olimpiady Cyfrowej oraz nakręciła spot promujący kampanię społeczną "Bezpieczny przejazd” pt. "Nakręć się na bezpieczeństwo”.

Dominika reprezentuje szkołę podczas różnych uroczystości, asystując w poczcie sztandarowym, uczestniczy w zawodach sportowych, z zaangażowaniem działa w Szkolnym Kole Miłośników Teatru. To także jedna z najaktywniejszych wolontariuszek w szkole. Jest pełna życzliwości i ofiarności dla innych.

Mateusz Słoka to wzorowy uczeń 3 klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Ucząc się w klasie o profilu politechnicznym uzyskał w roku szkolnym 2016/2017 średnią ocen 5,0 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest bardzo systematycznym i pracowitym uczniem osiągającym od klasy pierwszej wysokie wyniki nauczania. Jego zainteresowania związane są z aktywnością fizyczną i sportową. Jego pasją jest piłka nożna i działalność w Młodzieżowej Drużynie Przeciwpożarowej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie. Jest także zawodnikiem klubu sportowego MKS Unia Sędziszów.

Mateusz aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Jest przewodniczącym klasy, reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym. Jest bardzo ambitnym i kulturalnym uczniem wyróżniającym się na tle społeczności szkolnej. Swoją postawą i skromnością wzbudza szacunek wśród nauczycieli i kolegów.

• Artur Śliz