Wspólna Wigilia w "Konarskim"
22-12-2017

W dniu 22 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbyła się na hali gimnastycznej Wigilia Szkolna. Uroczystość rozpoczęła się od montażu o tematyce bożonarodzeniowej pt.: „Tylko miłość jest naprawdę ważna”.

W tym roku montaż zawierał wspaniały repertuar wokalno-muzyczny, kolędy i pastorałki, oraz niesamowitą historię pewnej rodziny – w którą wcielili się uczniowie z klas I, II, i III L. W drugiej części spotkania opłatkowego całej społeczności szkolnej życzenia złożyli: pani dyrektor Małgorzata Wojtasik, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Wojciech Grad, a także ks. Leszek Wójcik. Następnie ks. Proboszcz Parafii Matki Bożej Łaskawej Franciszek Piwowarczyk poświęcił opłatki i wtedy wspólnie cała społeczność uczniowska łamiąc się Białym chlebem składała sobie świąteczne życzenia.

Później przystąpiliśmy do degustacji potraw wigilijnych, które Samorząd Szkolny wraz z opiekunami i panią Katarzyną Szydłowską, panią Iwoną Stankiewicz oraz panem Andrzejem Fendrychem przygotowali na hali gimnastycznej. Stoły uginały się pod ciężarem potraw świątecznych za co składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczniów naszej szkoły.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Bugajskiej i pani Anny Ulatowskiej, dekoracje zaś przygotowała pani Monika Kowalska. Serdecznie dziękujemy publiczności za nagrodzenie aktorów brawami.

• Dorota Wachowicz