Informatycy z klasy 2I w akcji
01-12-2017

W dniach od 20.11.2017r do 01.12.2017r uczniowie klasy 2I o profilu technik informatyk po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje wiadomości teoretyczne podczas realizacji praktyk zawodowych.

Praktykanci podobnie do swoich starszych kolegów z klasy 3I wybrali lokalne firmy informatyczne zajmujące się sprzedażą i serwisem sprzętu teleinformatycznego oraz udostępnianiem usług internetowych tj.: INTERCOM Sławomir Łebek, TECHCOMP Paweł Kaleta, SIGMA Anna Klinger-Baran, Agencja Reklamowa PUMA Tomasz Kociełek. Kilku uczniów odbyło praktykę w komórce informatycznej w Komendzie Powiatowej Policji oraz w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie.

Młodzi informatycy podczas praktyk mogli zweryfikować swoje umiejętności podczas wykonywania przydzielonych im zadań między innymi: planowania konfiguracji, dobierania podzespołów i montażu z nich komputerów, instalowaniu systemów operacyjnych i innych działań zgodnych z Programem Praktyk. Praca w firmie komputerowej to nie tylko sprzęt, ale również stały kontakt pracowników z klientami, tak więc praktykanci mieli niepowtarzalną możliwość sprawdzenia się w roli fachowego doradcy klienta w zakresie sprzedaży, konfiguracji, modernizacji oprogramowania i systemów komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych. Uczniowie przez dwa tygodnie pod bacznym okiem właścicieli przedsiębiorstw i opiekunów praktyk zmagali się z różnymi czynnościami zawodowymi oraz przeciwnościami napotykanymi w pracy informatyka.

Po zakończonych praktykach młodzi informatycy zgodnie stwierdzili, że do chwili praktyk ich wyobrażenie na temat zawodu w którym się kształcą było mylne, dopiero wykonywanie różnych operacji instalacyjno-montażowych na terenie firm umożliwiło im sprawdzenie swoich predyspozycji zawodowych, za co serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom.

• Jolanta Tompolska