Konkursy i Olimpiady

Świąteczny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
16-12-2013

16 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbył się Świąteczny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: Agnieszka Malec i Ewelina Walczyńska.

Celem konkursu było rozbudzenie w uczniach zainteresowania kulturą, historią, geografią i literaturą Wielkiej Brytanii, a także różnymi aspektami życia w Zjednoczonym Królestwie. Konkurs miał również na celu uświadomienie roli znajomości języków obcych we wzajemnych kontaktach i poszanowaniu różnic kulturowych. Przygotowując się do niego uczniowie kształcili umiejętność wyszukiwania informacji z różnych źródeł (Internet, prasa, książki, telewizja i literatura fachowa).

W Świątecznym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii wzięli udział: Martyna Domagała (3L), Mateusz Staroń (3L), Łucja Kania (2RH), Ewelina Nowakowska (2RH), Daria Pardała (2I), Krzysztof Więckowski (2I), Bartłomiej Trela (2L), Bartosz Wolski (2L), Adrian Chrzanowski (2L), Bartłomiej Struzik (2L), Kamil Szproch (2L), Kamil Legenza (2L), Adrian Dziopa (2L), Kornelia Kędra (1lb), Przemysław Wrona (2lhe), Izabela Krzysztofik (2lhe), Marta Stępień (1lh), Karolina Musiał (1 Lem) i Michalina Chełmińska (1e).

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test sprawdzający znajomość historii, geografii, literatury oraz realiów życia codziennego Brytyjczyków.

Laureatami konkursu zostali:

Marta Stępień – uczennica klasy 1lh

Bartosz Wolski – uczeń klasy 2L

Kamil Legenza – uczeń klasy 2L

Izabela Krzysztofik – uczennica klasy 2 lhe

Adrian Dziopa – uczeń klasy 2L

Bartłomiej Trela – uczeń klasy 2L

Laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Kosińskiej dyplomy uznania oraz nagrody w postaci słowników języka angielskiego oraz lektur w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne upominki.

Dodatkową atrakcją konkursu było obejrzenie filmu pt. „Opowieść wigilijna” w oryginalnej wersji językowej.

• Agnieszka Malec, Ewelina Walczyńska