Konkursy i Olimpiady

Etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
12-01-2018

Magda Dziopa i Magdalena Życińska uczennice klasy 4 er to jedyne przedstawicielki powiatu jędrzejowskiego, które 12 stycznia 2018 roku wzięły udział w etapie regionalnym XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zawody okręgowe miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady, zadania z analizy finansowej oraz 30 pytań testowych. Odbyły się w siedzibie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Zarządzania i Administracji. W tym etapie uczestniczyło 26 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego.

Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Wyzwania współczesnego rynku pracy”. XXXI Olimpiada objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Koordynatorem Olimpiady w szkole jest Anna Krempińska - opiekun Szkolnego Klubu Młodych Ekonomistów

• Anna Krempińska