Konkursy i Olimpiady

II edycja Olimpiady Statystycznej
09-01-2018

09.01.2018 r. równocześnie we wszystkich województwach odbyły się zawody okręgowe II edycji Olimpiady Statystycznej. Awans do rozgrywek w województwie świętokrzyskim otrzymało 65 uczniów z 23 szkół. Miejscem zmagań w naszym regionie była siedziba uczelni Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, gdzie ponad 60 uczniów przybyło, aby stawić czoła zadaniom z zakresu statystyki, matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości i powalczyć o miejsca w finale.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczestników: Monika Olszak kl. 3a, Maciej Bębenek kl. 2a i Mateusz Słoka kl. 3a. Najlepsi uczniowie zostali wyłonieni podczas szkolnego etapu olimpiady, który miał miejsce 01.12.2107 r.

• Anna Białek-Wątor