26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
14-01-2018

Po raz 26 uczniowie naszej szkoły włączyli się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarząd Fundacji podjął decyzję, że 26 Finał będzie poświecony pediatrii, na wyrównania szans w leczeniu noworodków.

W dniu 10 stycznia grupa 41 naszych wolontariuszy została przeszkolona w JCK przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz Szefa Sztabu. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem i zasadami zbierania pieniędzy aby 14 stycznia mogli bezpiecznie wyruszyć w różne miejsca, niemalże w całym powiecie.

Wolontariusze najczęściej kwestowali w okolicach dużych sklepów, przed kościołami i kaplicami kościelnymi, na stacjach paliw oraz na ulicach, a w godzinach wieczornych uczestniczyli w koncercie „Światełko do nieba”.

Oto lista wolontariuszy:

• Kl.1b - Aleksandra Prawda, Renata Majewska, Alicja Wnuk, Klaudia Łuszcz,
  • Kl.1c - Justyna Zbierańska, Sandra Małgowska, Klaudia Zaborska, Patricia Wolsdorf, Wiktoria Musiał, Klaudia Gliwińska, Aneta Waleron Aleksandra Widurska, Aleksandra Sperczyńska, Weronika Blicharska, Wiktoria Dziób,
  • Kl.1L - Julia Skrzypczynska, Aleksandra Bartocha,
  • Kl.1E - Karolina Krakowska,
  • Kl.2a - Weronika Gryń, Kinga Zimna, Magda Bentkowska, Monika Matera, Michalina Grad, Weronika Skierska,
  • Kl.2b - Aleksandra Tasak, Tomasz Blicharski, Justyna Suchanowska, Paulina Lasota,
  • Kl.3HR - Paulina Kowalska, Katarzyna Hendel, Kinga Klamka, Sylwia Koper, Dominika Rosik, Dominika Poświat, Paulina Pazdej, Klaudia Miśkiewicz, Kinga Windys, Sylwia Walczyńska,
  • Kl.3I - Filip Wolski, Patryk Karkocha.

Uczniowie ZSP nr 1 w sumie uzbierali 14 805,93 zł, najwięcej znalazło się w puszce Michaliny Grad - 1620,26 zł i Pauliny Lasoty - 1027 zł.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom!

Zdjęcia: Patryk Karkocha

• Małgorzata Wielińska