Global Job Meeting
17-01-2018

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach. W ramach Global Job Meeting spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych instytucji i przedsiębiorstw: Naczelnikiem Wydziału Organizacji i Informatyzacji w powiecie Koneckim panem Radosławem Lachowskim, Dyrektorem Centrum Kongresowego Targów Kielce S.A. panem Andrzejem Kiercz, Majorem Straży Granicznej w Kielcach Grzegorzem Otrębą, Dyrektorem Banku Oddziału w Kielcach panem Ryszardem Gębskim, Kierownikiem Działu Projektów Rozwojowych Koordynatorem Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach panią Joanną Rudawską oraz ekspertem wykonywania muzyki na żywo, pracownikiem studia muzycznego oraz sztuki gry na gitarze panem Jakubem Bryzio.

Pracodawcy opowiadali nam o tym czego oczekują współcześni pracodawcy od pracownika oraz jakich wymagają kompetencji na danym stanowisku. Dodatkowo mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne niezbędne do osiągnięcia sukcesu na współczesnym rynku pracy.

Warsztaty prowadzone były przez trenerów i ekspertów posiadających praktyczne doświadczenie w biznesie i edukacji, mieliśmy możliwość dowiedzieć się:

• W jaki sposób skutecznie się komunikować?
  • Jak mieć szczęście w życiu i spełnić swoje marzenia?
  • Design Thinking.
  • Problemy jako wyzwania.
  • Umiejętność zarządzania czasem.
  • Umiejętność skutecznej autoprezentacji i budowanie wiarygodności.

Global Job Meeting buduje platformę współpracy pomiędzy młodzieżą a rynkiem pracy, która umożliwia wymiany kontaktów, wiedzy, doświadczeń i informacji o rynku pracy.

Wraz z postępem procesów globalizacyjnych bycie pełnoprawnym uczestnikiem rynku pracy nie ogranicza się jedynie do wyksztalcenia i doświadczenia zawodowego. W opinii pracodawców coraz większego znaczenia nabierają kompetencje społeczne takie jak m.in. komunikacja, współpraca czy rozwiązywanie konfliktów,które powinny stanowić uzupełnienie zdobytej na studiach wiedzy.

Dla wielu z nas wizyta w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach była niezapomnianą i bardzo przydatną lekcją, która rozwiała wszelkie obawy i wątpliwości na temat naszego przyszłego funkcjonowania na rynku pracy. Ważne dla nas było również zapoznanie się z tematyką związaną z rozwiązywaniem problemów interpersonalnych, radzeniem sobie w sytuacjach konfliktowych i wymagających asertywności, efektywną autoprezentacja, kompetencjami komunikacyjnymi i kooperacyjnymi, empatią i wrażliwością społeczna.

Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Barbara Terczyńska i Małgorzata Wielińska.

• Martyna Równicka