Konkursy i Olimpiady

Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
22-01-2018

Do pierwszego etapu Olimpiady przystąpiło 11 osób, każdy z uczestników rejestrował się na e-platformie i w dowolnym dla siebie czasie wypełniał test z którego można było zdobyć 20 punktów. Kryterium oceniania testu była liczba zdobytych punktów i czas rozwiązywania testu.

Do II etapu zakwalifikowało się 5 osób z klasy 2b:

1. Tasak Aleksandra - 19 pkt,
  2. Budyłowska Kaja - 18 pkt,
  3. Blicharski Tomasz - 18 pkt
  4. Staniek Dawid - 18 pkt
  5. Hola Alicja 17 - pkt

Zgodnie z założeniami programowymi Olimpiady, tematyka kolejnych zadań będzie dotyczyła tego, co łączy się z poradnictwem zawodowym – procesem podejmowania decyzji edukacyjnych, strukturą szkolnictwa zawodowego w Polsce, zdobywaniem kwalifikacji zawodowych oraz poruszaniem się po rynku pracy. W tej edycji szczególną uwagę zwraca się na kwestie związane z wejściem na rynek pracy i samozatrudnieniem.

Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową odbywa się pod patronatem: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP i wydawnictwa PROGRA.

Drodzy uczniowie, przed wami kolejny etap życzymy sukcesów.

• Barbara Terczyńska