Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy – kurs kelnerski
21-01-2018

W ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy 2 technikum hotelarskiego wzięła udział w kursie kelnerskim. Podczas zajęć uczniowie poznali specyfikę pracy w restauracji.

Kurs głównie wypełniły ćwiczenia praktyczne, w szczególności praca z tacą, dekoracyjne składanie serwetek, nakrywanie stołów, przenoszenie zastawy stołowej, bezpośrednia obsługa gościa przy stole, czy serwowanie potraw metodami: niemiecką, francuską, angielską i rosyjską. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie wykonywali ćwiczenia doskonaląc swoje umiejętności.

• Marcin Białek