Kurs baristyczny dla hotelarzy
29-01-2018

Pan Mariusz Kotarzewski z Centrum Kształcenia Zawodowego prowadził kolejną edycję kursu baristycznego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy drugiej technikum hotelarskiego, biorący udział w projekcie „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. Kurs obejmował 20 godzin praktycznej nauki parzenia kawy.

Uczniowie nauczyli się obsługiwać profesjonalny ekspres do kawy, poznali zasady parzenia różnych rodzajów kaw min.: espresso, latte macchiato, cappuccino, americano, mocha. Wszyscy uczestnicy kursu zgodnie twierdzą, że zdobyte umiejętności pomogą im w mierzeniu się z realiami rynku pracy.

• Marcin Białek