Słodkie paczki od "Konarskiego"
08-02-2018

Na początku lutego 2018 roku w naszej szkole została zapowiedziana akcja „Podziel się cukierkiem”, której odbiorcą miały być dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Jędrzejowie.

Do tej akcji włączyli się uczniowie z następujących klas: 1b, 1H, 2a, 2le, 3a. Okazło się, że młodzież naszej szkoły jest chętna do pomocy innym i robi to bezinteresownie.

W bardzo krótkim czasie została zebrana duża ilość słodyczy, które uczniowie zakupili według własnego uznania. W ten sposób udało się „zrobić” kilka paczek, w których znalazły się lizaki, wafelki, żelki, ciastka, czekoladki, czekolady itp.

Dnia ósmego lutego dwie uczennice szkoły tj. Aleksandra Raćkos z klasy 2a i Klaudia Łuszcz z klasy 1b wraz z opiekunem przekazały zebrane słodycze na ręce Siostry Urszuli, która jest kierownikiem jędrzejowskiego Caritas.

Okazało się, że w tym dniu dzieci miały zabawę karnawałową, a słodycze które przekazaliśmy od naszych uczniów tylko dopełniły radość dzieci.

Na zakończenie naszej wizyty w Ognisku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Otrzymaliśmy zrobionego przez dzieci aniołka i usłyszeliśmy serdeczne podziękowania.

A my ze swojej strony zadeklarowaliśmy otwartość i chęć pomocy na przyszłość.

• Marzena Magiera-Albin