Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
07-02-2018

W ostatnim tygodniu nauki, przed długo oczekiwanymi feriami zimowymi, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże - do rywalizacji zgłosiło się 112 uczestników. Z tego względu zawodnicy rozgrywali pojedynki systemem pucharowym. Do wyłonienia finalistów potrzebowaliśmy ponad 100 meczy.

Wśród dziewcząt w finale Mistrzostw Szkoły znalazły się Angelika Kasiewicz kl. 1H, Wiktoria Ryczko kl. 2H i Wiktoria Musiał kl. 1c, a wśród chłopców: Mariusz Wojciechowski kl. 2a, Jakub Ryczko kl. 1I, Daniel Kuk kl. 3 L i Arkadiusz Nawrot 3 I. W ostatniej, decydującej o zwycięstwie fazie zawodów dziewczyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a chłopcy rozegrali mecze półfinałowe i finałowe do dwóch wygranych setów.

Wyniki końcowych spotkań wśród dziewcząt:

• Kasiewicz Angelika - Musiał Wiktoria 21:11
  • Kasiewicz Angelika - Ryczko Wiktoria 21:14
  • Ryczko Wiktoria - Musiał Wiktoria 21:14

Mistrzynią Szkoły w Tenisie Stołowym została Angelika Kasiewicz kl. 1H, II miejsce zdobyła Wiktoria Ryczko kl. 2H, a III miejsce - Wiktoria Musiał kl. 1c.

Wyniki meczów finałowych wśród chłopców:

Mecz o 1 miejsce:

• Mariusz Wojciechowski - Daniel Kuk 2:0

Mecz o 3 miejsce:

• Arkadiusz Nawrot - Jakub Ryczko 2:0

Mistrzem Szkoły w Tenisie Stołowym został Mariusz Wojciechowski kl. 2a, II miejsce zdobył Daniel Kuk kl. 3L, a III miejsce - Arkadiusz Nawrot kl. 3I.

Pani dyrektor Małgorzata Wojtasik podsumowała i zakończyła Turniej wręczając najlepszym tenisistom dyplomy i słodycze. Życzyła również dalszych sukcesów na zawodach powiatowych, które odbędą się na początku marca.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Maciej Zych, Michał Molenda, Michał Staszewski, Jakub Foremnik, Albert Maciąg i Szymon Wróbel.

Głównym celem organizacji tej sportowej imprezy było zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej i czynnego spędzania czasu wolnego, zwłaszcza, że ferie już za kilka dni.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę w duchu sportowej rywalizacji. Okazja do rewanżu już za rok.

• Anna Cichoń