Wybieraj z głową
31-01-2018

Jak wybrać studia? Skąd wiadomo, że dokonałeś dobrego wyboru? Nowe zasady rekrutacji na wyższe uczelnie - te i inne ciekawe informacje dla maturzystów zostały przekazane przez przedstawicieli 2 uczelni: Politechniki Świętokrzyskiej w ramach akcji Polibus czyli nauka na kółkach i przedstawiciela Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

Dnia 30 stycznia młodzież klas 3a, 3b, 3c wzięła udział w spotkaniu z wykładowcą warszawskiej uczelni, gdzie w przyjaznej atmosferze dyskutowano nad praktycznym zastosowaniem psychologii w życiu codziennym: jak zarządzać własnym czasem, jak radzić sobie ze stresem maturalnym, jak efektywnie się uczyć, o podstawach skutecznej komunikacji, a także ważnych wyborach, czyli czym się kierować przy wyborze studiów lub ścieżki kariery zawodowej.

Dnia 31.01.2018 uczniowie klasy 3a uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami uczelni, którzy przekazali im informacje na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji. Po wykładzie młodzież zwiedzała wydziały: Automatyki i Robotyki, Laboratorium Konstrukcji Betonowych i Diagnozowania Obiektów Technicznych, Laboratorium Prototypowania. Dużym zainteresowaniem cieszył się Wydział Inżynierii Środowiska a szczególnie prezentacja inteligentnych domów.

Planujemy kolejne spotkania i wyjazdy. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy trafnie wybrać wymarzoną uczelnię.

• Barbara Terczyńska