Konkursy i Olimpiady

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
27-02-2018

Uczniowie klas1b, 1c, 1h i 1e, którzy wyróżniają się dobrą znajomością gramatyki języka angielskiego oraz szerokim zasobem słownictwa 27.02.2018 r. wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Uczniowie rozwiązują również zadania z obowiązkowej lekturki, którą mają za zadanie przeczytać w ramach przygotowań do konkursu.

W tegorocznej edycji uczniowie czytali adaptację powieści przygodowej „The Lost World”, napisanej prze Artura Conana Doyle'a. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne elementy „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej.

Konkurs organizowany jest pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodą główna dla laureatów jest udział w obozie językowym oraz nagrody rzeczowe. Nową formą nagród są egzaminy Cambridge English.

Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły.

• Ewelina Walczyńska, Joanna Widomska