Konkursy i Olimpiady

Konarski zgarnął wszystko!
02-03-2018

2 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten jest jednym z elementów programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. W etapie tym wzięło udział 45 uczniów z świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali najwyższe wyniki.

Zadaniem konkursowym etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na 35 pytań testowych, w tym 10 pytań wielokrotnego wyboru, dotyczących wiedzy z zakresu prawa pracy i bhp oraz zagadnień dotyczących legalności zatrudnienia. Maksymalnie można było uzyskać 45 punktów.

Naszą szkołę reprezentowały: Karina Kowalska z klasy 2el oraz Magdalena Życińska z klasy 4er. Obie stanęły na podium. Karina na pierwszym miejscu zdobywając jako jedyna uczestniczka maksimum punktów oraz na drugim miejscu Magdalena Życińska z dwoma punktami mniej. I to one będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas finału konkursu w Warszawie , który odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku wraz z uczennicą z Ostrowca Świętokrzyskiego, która zajęła równorzędne miejsce z Magdaleną. Dziewczęta w nagrodę otrzymały promesy stypendialne Rektora Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach na wszystkie dostępne kierunki na uczelni oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

Karina i Magdalena sumiennie i systematycznie przygotowywały się od samego początku do konkursu o czym świadczą ich wyniki. Warto przypomnieć, że w etapie szkolnym test rozwiązały bezbłędnie. Zdobyły wszystko co było do zdobycia - podium opanował „Konarski” i jedzie na finał do Warszawy!

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu centralnego będzie udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej opracowanego przez Centralną Komisję Konkursową. Test wiedzy będzie się składać z 50 pytań - odpowiedzi jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru, w tym 20 pytań o podwyższonym poziomie trudności.

Szkoła uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa” trzy lata. Koordynatorem szkolnym programu i konkursu jest Anna Krempińska -opiekun Szkolnego Koła Młodych Ekonomistów.

Na zdjęciu grupowym od lewej: prorektor Wydziału Prawa i Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa - Łukasz Boratyński, Anna Krempińska, Karina Kowalska, Okręgowy Inspektor Pracy Janusz Czyż, Magdalena Życińska, Starszy Inspektor Pracy Tomasz Barański.

• Anna Krempińska