Zajęcia warsztatowe w ramach projektu "Edukacja zawodowa w praktyce"
06-12-2013

W ramach projektu„Edukacja zawodowa w praktyce” uczniowie klas technikalnych: logistycznych, ekonomicznych i reklamy (40 osób wraz z opiekunami) uczestniczyli w dniach 05-06.12.2013 r. w Zajęciach Warsztatowych z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w Wólce Milanowskiej.

Krótka relacja naszych uczniów:

Pierwszego dnia po powitalnym obiedzie rozpoczęliśmy nasze szkolenie od nietypowych zajęć zapoznawczych. Już od samego początku zajęcia te przybrały formę, która była nawiązaniem do indiańskich tradycji związanej z przypisywaniem każdemu uczestnikowi określonego opisowego imienia, a następnie przekazywania pozdrowień z jego użyciem. Poprzez te zajęcia poznaliśmy własne zainteresowania predyspozycje zawodowe oraz hobby.

Warsztaty miały na celu poznanie samego siebie, swoich umiejętności, mocnych i słabych stron, a także cech, które nas charakteryzują. Osiągnęliśmy to poprzez współpracę w grupach, dzięki której praca szła szybko, sprawnie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom informatycznym udało nam się wykonać własne portfolia, sfilmować i omówić przeprowadzane rozmowy kwalifikacyjne. Uczestniczyliśmy również w dyskusji na temat wielkości bezrobocia w naszym rejonie i sposobów jego zapobiegania.

Pora kolacji oznaczała odpoczynek i czas wolny, który spędziliśmy na zapoznaniu się z innymi uczestnikami szkolenia ze szkoły z Kielc. Ranek przywitał nas obfitym śniegiem, a poranna kawa przygotowała nas na zajęcia podsumowujące nasze uczestnictwo w warsztatach.

• Stanisław Wilk