Niezwykła lekcja kultury w Konarskim
19-03-2018

19 marca w naszej szkole miała miejsce niezwykła lekcja wiedzy o kulturze. Odbyła się ona z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego z Kielc. Koncert przygotował i poprowadził Pan Grzegorz Warzecha. Uczniowie z klas 1i, 1e, 1b mieli możliwość wysłuchać utwory z różnych epok oraz kilka własnych utworów Bartłomieja Leśniewskiego wykonanych z Grzegorzem Warzechą. Na koniec koncertu uczniowie zadawali pytania wykonawcom, odpowiedzi te przybliżyły im zawód i pasję tych młodych osób, które już od 6 roku życia uczą się gry na skrzypcach i nadal doskonalą swoje umiejętności.

W koncercie wzięli udział: duet - Grzegorz Warzecha, Bartłomiej Leśniewski, kwartet - Antonina Grabka, Maja Kozieł, Adrianna Zając, Zuzanna Gajos.

• Anna Krempińska