Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Teologii Katolickiej
07-03-2018

„Wiara nie jest światłem rozpraszającym wszystkie ciemności,
ale lampą, która w nocy prowadzi nasze kroki.”

- papież Franciszek

7 marca 2018r. w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbył się etap diecezjalny XXVIII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”, w którym udział wzięła uczennica naszej szkoły - Dominika Rosik.

Do II etapu XXVIII OTK przystąpiło 29 osób z 16 szkół ponadgimnazjalnych diecezji kieleckiej. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań otwartych i zamkniętych o bardzo wysokim stopniu trudności, których zakres obejmował fragmenty Biblii, Katechizmu Kościoła Katolickiego, przemówienia papieskie oraz encykliki.

Uczennicy naszej szkoły nie udało się przejść do etapu ogólnopolskiego, jednakże otrzymała ona wyróżnienie. Gratulujemy.

• Dominika Rosik