Otwarcie pracowni hotelarskiej w „Konarskim”
17-04-2018

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Księdza Stanisława Konarskiego odbyła się niezwykła uroczystość. Dzięki Projektowi realizowanemu przez Regionalną Organizację Turystyczną „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” - w Naszej Szkole otwarte zostały dwie profesjonalne i pięknie wyposażone klasopracownie dla klas kształcących w zawodzie technik hotelarstwa.

Uroczyste otwarcie rozpoczął pokaz serwisu synchronicznego, który polegał na równoczesnej obsłudze gości przez trójkę kelnerów. Trzeba przyznać, że taki pokaz ma w sobie równie wiele uroku, co precyzja synchronicznego pływania.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, która zwróciła uwagę na istotną rolę praktycznego kształcenia uczniów technikum. Tysiące słów nie zastąpią możliwości kształcenia na profesjonalnym sprzęcie, gdzie można dotknąć serwisu, stanąć w prawdziwej recepcji czy zaparzyć aromatyczne latte, które rozmarzy każdego klienta...

Ofertę zawodową zaprezentowała Pani Jolanta Tompolska – Kierownik Kształcenia Praktycznego, a o zaletach Projektu opowiedziała Pani Aniceta Adamczak – Łypacz.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili również: Pan Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Pan Edmund Kaczmarek - Starosta Powiatu Jędrzejowskiego oraz Pani Iwona Nowak – Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Jędrzejów. Każdy podkreślał wyjątkową opinię i wyniki Naszych Absolwentów – uważając, że tak profesjonalne pracownie mogą przynieść tylko same korzyści, a pozycja „Naszych Hotelarzy” na rynku pracy niewątpliwie wzrośnie.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas, Starosta Jędrzejowski Pan Edmund Kaczmarek, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie Pani Małgorzata Wojtasik oraz uczennice technikum hotelarskiego.

Prezentacja Pracowni przebiegała w miłej atmosferze, której niewątpliwie sprzyjał poczęstunek i napoje przygotowane przez Naszych Uczniów. Wiadomo jednak, że żaden posiłek nie smakuje w złej atmosferze… Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Uśmiech, życzliwość, profesjonalna obsługa – jak w domu. Jeśli, dzięki nowoczesnym Pracowniom, będą jeszcze lepsi – to do znanego hasła „Świętokrzyskie czaruje”, śmiało można dołożyć drugą część - „… a czar wzmagają „hotelarze” z „Konarskiego”.

• Anna Sioja, Marcin Białek