Pożegnanie abiturientów
27-04-2018

„Finis coronat opus” czyli koniec wieńczy dzieło, a tym działem jesteśmy My tegoroczni abiturienci.

Tymi słowami oraz Noworocznym Polonezem, podobnie jak kilka miesięcy temu bal studniówkowy, rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla klas maturalnych.

Na wstępie Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik wygłosiła przemówienie skierowane głównie do maturzystów, zawierając w nim wspomnienia minionych lat, ale przede wszystkim dobre rady i serdeczne życzenia na przyszłość.

Swoją obecnością zaszczycili nas Szanowni Goście, którzy uświetnili to ostatnie spotkanie z abiturientami ciepłymi słowami oraz życzeniami dalszych sukcesów w dorosłym życiu. Wśród nich znaleźli się: pan Edmund Kaczmarek Starosta Powiatu Jędrzejowskiego, dr n. med. Grzegorz Gałuszka Dziekan Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, prof. Rafał Chatys przedstawiciel władz Politechniki Świętokrzyskiej, pani Renata Kwas Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, przedstawiciele Zarządu Rady Rodziców pani Agnieszka Kaczmarczyk oraz pan Paweł Nowak.

Uroczystość zakończenia klas maturalnych to moment podsumowań osiągnięć edukacyjnych absolwentów. Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik pogratulowała więc wszystkim uczniom ukończenia szkoły, a w szczególny sposób wyróżniła tych, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie osiągnęli wysokie wyniki w nauce i średnią ocen co najmniej 5,0.

Do grona posiadaczy Złotego Medalu Ucznia dołączyli:

• Eliza Szprecher z klasy 3a
  • Mateusz Słoka z klasy 3a
  • Katarzyna Król z klasy 3b
  • Kinga Bratek z klasy 4H
  • Magdalena Misiowska z klasy 4H
  • Kinga Kot z klasy 4 L

Pani Dyrektor wraz z panem Edmundem Kaczmarkiem – Starostą Powiatu Jędrzejowskiego uhonorowali również uczniów, którzy sumienną pracą uzyskali średnią ocen minimum 4,75. Świadectwo z biało – czerwonym paskiem uzyskali:

• Malwina Żelezik z klasy 4L
  • Malwina Bodzioch z klasy 4ER
  • Agnieszka Grzelec z klasy 3a
  • Kinga Władczyk z klasy 3a
  • Izabela Dziopa z klasy 3a
  • Anna Mędrych z klasy 3a
  • Renata Krzysztofik z klasy 3b
  • Karolina Gil z klasy 3c
  • Klaudia Putowska z klasy 3c

Pożegnania abiturientów dokonali również młodsi koledzy, w imieniu których przemówił Daniel Szymela kończąc wystąpienie słowami „ (…) Ta chwila jest uwieńczeniem długiego procesu, ciężkiej pracy, ale także podsumowaniem tylko jednego z epizodów w grubym tomie waszego życia. (…) Trzymajcie się! Do zobaczenia w dorosłym życiu”.

W imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych głos zabrała, Malwina Bodzioch, uczennica klasy 4 ER, dziękując dyrekcji, nauczycielom, a w sposób szczególny wychowawcom, czyli: pani Sabinie Chechelskiej, pani Agnieszce Maciąg – Wojtanowskiej, pani Anastazji Kośmider, pani Annie Krempińskiej, pani Magdalenie Prusickiej, panu Bartoszowi Grudniowi oraz panu Grzegorzowi Ryńskiemu za pomoc, cierpliwość i zrozumienie podczas całego procesu kształcenia.

Ogromnym wyróżnieniem dla absolwentów jest możliwość otrzymania Stypendium Rektorskiego, czy też indeksu szkoły wyższej, którym nagradzani są uczniowie, wykazujący się szczególnymi umiejętnościami i osiągnięciami, a także zamiłowaniem do konkretnej dziedziny nauki. Władze Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przyznały Stypendia Rektorskie czterem tegorocznym absolwentkom Agacie Jasińskiej, Marioli Wojteckiej, Aleksandrze Śliwińskiej oraz Karolinie Rabajczyk. Wręczenia stypendiów dokonał dr n. med. Grzegorz Gałuszek Dziekan Wydziału Nauk Medycznych.

W tym roku przyznano również „Złoty Indeks” Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, czyli Stypendium uprawniające do bezpłatnych studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym przez siebie kierunku. Otrzymała go absolwentka klasy hotelarskiej – Paulina Kucharska. Wręczenia Stypendium dokonała pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik.

W codziennym szkolnym życiu bardzo często praca nauczyciela nie przynosi wymiernych rezultatów bez dobrej współpracy z rodzicami, dlatego też nie mogło zabraknąć podziękowań skierowanych do rodziców wyróżnionych uczniów jak i rodziców, którzy przez te kilka lat swoim zaangażowaniem w życie szkoły wspierali nauczycieli i dyrekcję, zawsze chętnie podejmując współpracę. Wręczenia listów gratulacyjnych dokonała pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, a podziękowań pani Renata Guździk – wicedyrektor szkoły.

Pani Elżbieta Grad - wicedyrektor szkoły wyróżniła uczniów, którzy przez wszystkie lata nauki zaangażowali się w życie szkoły, osiągając sukcesy w różnych dziedzinach promowali „Konarskiego” w całym województwie i nie tylko, budując jego dobry wizerunek. Dyplomy otrzymali: Kinga Kunicka, Kacper Korpula, Karolina Kot, Agata Szymańska, Piotr Kasza, Monika Krzepkowska, Weronika Morąg, Agnieszka Grzelec, Kinga Władczyk, Kamil Bednarek, Bartłomiej Niedziela, Magdalena Życińska, Magda Dziopa, Malwina Bodzioch, Weronika Kot, Dominika Bieniek, Krzysztof Szymański, Patryk Kowalczyk, Mateusz Słoka, Sandra Adamus i Milena Siodłak.

Uroczystość przeplatana była składanką przebojów muzycznych w wykonaniu: Agaty Szymańskiej, Sylwii Ozgi, Weroniki Skierskiej, Klaudii Musiał oraz szkolnego chóru.

Akademię zakończono słowami „(…) Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Chcemy obyście dzisiejszy dzień zapamiętali jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi. Dlaczego? Bo są rzeczy znane i nieznane, bliskie i dalekie, mądre i niemądre, smutne i radosne. A pomiędzy tymi tajemniczymi i odkrytymi doznaniami są drzwi, właśnie drzwi waszego, naszego dorosłego już życia”.

W roli prowadzących wystąpili: Karolina Gil i Mateusz Słoka. O oprawę muzyczną zadbała pani Anna Ulatowska, a nad całością czuwali: pani Anna Krempińska, pani Magdalena Prusicka oraz pan Grzegorz Bełz.

• Magdalena Prusicka