Zakwitły kasztany, maturę czas zacząć!
08-05-2018

Nieprzespana noc, szybsze tętno, w dłoni kilka czarnych długopisów – 4 maja 2018 r. ruszyły matury.

Jedni się denerwują, inni do egzaminu podchodzą ze spokojem. Egzamin pisemny z języka polskiego rozpoczął maturalny maraton, który potrwa w naszej szkole do 17 maja 2018 r.

Do matury w tym roku z języka polskiego przystąpiło w naszej szkole 176 absolwentów, podobnie z matematyki. Nieco mniej uczniów zdawało pisemnie język angielski, niektórzy wybrali do egzaminu język rosyjski lub niemiecki.

Relacje po pierwszym egzaminie z języka polskiego były raczej pozytywne.

Przedmioty obowiązkowe już za nimi. Zaczynają się egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że podobnie jak te obowiązkowe będą przebiegały bez zakłóceń i niespodzianek.

Powodzenia!

• Renata Guździk