Konkursy i Olimpiady

Nasza laureatka Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej
10-05-2018

W dniu 27 marca 2017 roku odbyła się I edycja Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Olimpiada składała się z dwóch etapów: powiatowego (test jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi) oraz wojewódzkiego (test pisemny jednokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi).

Celem olimpiady, skierowanej do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego, było przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat obowiązujących przepisów konsumenckich. I edycja olimpiady odbyła się pod hasłem „Zdobądź wiedzę i poznaj swoje prawa konsumenckie”. Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach.

Do etapu pierwszego (powiatowego) z naszej szkoły przystąpiło 7 uczestników: Fiuk Paulina, Kaleta Patrycja – klasa 2a, Marcinkowska Katarzyna, Marzec Joanna, Putowska Daria, Ryczko Wiktoria, Węgrzyn Wiktoria – klasa 2H. Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie Fiuk Paulina wykazując się ogromną wiedzą na temat przepisów dotyczących praw konsumentów przechodząc do etapu wojewódzkiego.

W ostatnim etapie godnie reprezentowała naszą szkołę i zajęła III miejsce w województwie. 10 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wicewojewoda Andrzej Bętkowski oraz prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał wręczyli nagrody laureatom konkursu. Prezes UOKiK podziękował wszystkim laureatom oraz życzył dalszych sukcesów.

• Anna Białek-Wątor