Konkursy i Olimpiady

Kolejne zwycięstwo "Konarskiego"
21-05-2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie podała wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu o ks. Stanisławie Konarskim „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny” pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego oraz Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Kolejny raz laureatem tego konkursu został uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Jan Malmur uczeń klasy 1 przygotował prezentacje multimedialną, dzięki której zajął 1 miejsce w tej kategorii. Dodatkowo praca Dominiki Rosik z klasy 3, która także przygotowała pracę w w/w kategorii zdobyła wyróżnienie. W tej kategorii szkół ponadgimnazjalnych o zwycięstwo walczyło 21 uczniów.

W zeszłym roku uczennica naszej szkoły Sylwia Koper zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. W tym roku znów mamy podium. Świadczy to o dużej znajomości życia patrona naszej szkoły oraz umiejętności tworzenia znakomitych prezentacjiwśród uczniów, dzięki którym zostają oni laureatami tego konkursu.

• Anna Krempińska