Najlepsi z Najlepszych
24-05-2018

Dnia 24 maja 2018 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość przyznania stypendiów Starosty dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniają się wzorową postawą oraz działalnością społeczną. W gronie wyróżnionych znalazły się przedstawicielki Naszej Szkoły – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego: Weronika Skierska (klasa IIa) i uczennica Technikum nr 1: Dominika Rosik (klasa III HR).

Obie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia powyżej 5,00), biorą udział w konkursach, olimpiadach i uroczystościach szkolnych, obie również są aktywnymi wolontariuszkami Szkolnego Klubu Wolontariatu. Ich wiedza i postawa są naprawdę imponujące. Pozostają przy tym skromnymi i koleżeńskimi uczennicami.

Starosta jędrzejowski – Pan Edmund Kaczmarek w laudacji nazwał wyróżnionych uczniów „diamentami, które w przyszłości przejmą powiat i będą działać w różnych dziedzinach na rzecz dobra wszystkich mieszkańców”. W tym uroczystym dniu Weronice i Dominice towarzyszyli: Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 im. Ks. Stanisława Konarskiego – Małgorzata Wojtasik, Rodzice oraz Wychowawcy – Pani Anna Sioja i Pan Artur Śliz.

Gratulujemy Stypendystkom, wierząc w dalsze sukcesy, a wszystkim Uczniom życzymy, aby brali wzór z fantastycznych Koleżanek.

• Anna Sioja