Wycieczka logistyków do Vanstaru
05-06-2018

Dnia 5 czerwca 2018 roku uczniowie pierwszej klasy logistycznej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy Vanstar w Książe-Skroniowie pod opieką pani Jolanty Tompolskiej i pani Moniki Kowalskiej. Po terenie zakładu uczestników wycieczki oprowadziła pani Paulina Połowniak – Specjalista ds. Koordynacji Produkcji, Badań i Rozwoju, która służyła swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udzielała odpowiedzi młodzieży na wszelkie nurtujące pytania.

Firma Vanstar została założona w 1993 roku. W pierwszych latach działalności wytwarzała elementy układu wydechowego przeznaczone do samochodów ciężarowych produkcji polskiej. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów oferta została poszerzona i obecnie obejmuje kompletne układy wydechowe do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych o dużych gabarytach.

Vanstar oferuje zaawansowane rozwiązania techniczne układów wydechowych pojazdów użytkowych, maszyn budowlanych i rolniczych, agregatów prądotwórczych. Ponadto, ich zdolności technologiczne pozwalają im produkować rury do wlotu powietrza i układów chłodzenia cieczą. Eksportują szeroką gamę swoich produktów na skalę międzynarodową dzięki czemu zawdzięczają swoją bezkonkurencyjność i wysoką pozycję na rynku.

Nasi uczniowie zostali zapoznani ze strukturą i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, rozwiązaniami logistycznymi jak również procesem wytwarzania oferowanych przez firmę produktów. Ta wycieczka z pewnością pozwoliła przyszłym "technikom logistykom" zdobyć cenną wiedzę praktyczną.

• Jolanta Tompolska