Konkursy i Olimpiady

Drugie miejsce w konkursie obsługa gościa w recepcji
24-05-2018

Uczennice klasy drugiej technikum hotelarskiego Katarzyna Marcinkowska i Wiktoria Węgrzyn zajęły drugie miejsce w konkursie Obsługa gościa w recepcji.

W zmaganiach uczestniczyli przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. Zespół złożony z dwóch osób losował zadanie konkursowe polegające na przeprowadzeniu procedury „check in” lub „check out” do wylosowanej wcześniej sytuacji np. : małżeństwo z niepełnosprawną ruchowo matką z wcześniejszą rezerwacją, gość indywidualny bez wcześniejszej rezerwacji, rodzina z dzieckiem, gość VIP, gość oddelegowany przez firmę. Dodatkowo osoba wcielająca się w rolę gościa w dniu konkursu otrzymała polecenie „niespodziankę” np.: dodatkowo poprosić recepcjonistę o przedstawienie oferty SPA.

Warto podkreślić, iż jest to kolejne osiągnięcie naszych uczniów w cyklu zmagań międzyszkolnych. Życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkursach!

• Marcin Białek