Dzień Sportu w „Konarskim”
06-06-2018

Już po raz piąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego został zorganizowany „Dzień Sportu”. Do rywalizacji w turniejach: piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców zastała zaproszona młodzież gimnazjalna z powiatu Jędrzejowskiego. W imprezie wzięło udział dziewięć drużyn.

W turnieju piłki siatkowej rywalizowały dziewczęta z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Mierzwinie, Nagłowicach oraz uczennice klas pierwszych naszej szkoły.

W piłce siatkowej pierwsze miejsce drugi rok z rzędu zajęły dziewczyny z Mierzwina, na drugim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna z Gimnazjum z Nagłowic, miejsce trzecie przypadło Gimnazjum nr 2, a uczennice z Gimnazjum nr 1 zajęły tym razem czwarte miejsce. Statuetkę najlepszej siatkarki turnieju otrzymała zawodniczka Patrycja Mularczyk reprezentująca szkołę w Nagłowicach.

Chłopcy reprezentujący Gimnazja nr 1, nr 2, Mierzwin i naszą szkołę rywalizowali w turnieju piłki nożnej. Po zaciekłej, sportowej rywalizacji puchar za zajęcie pierwszego miejsca zabrali do swojej szkoły zawodnicy z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1, a drużyna z Mierzwina zajęła trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju piłki nożnej został wybrany uczeń z Gimnazjum nr 2 Mateusz Strzeszkowski.

Pamiątkowe dyplomy, statuetki i puchary wręczyła podczas uroczystego zakończenia rozgrywek Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik.

Rywalizacja podczas rozgrywek toczyła się w miłej sportowej atmosferze. Zawodnicy po wyczerpujących zmaganiach mogli posilić się przygotowaną przez starszych kolegów kiełbaską z grilla. Puchary, dyplomy i poczęstunek dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe i absolwent naszej szkoły Pan Tomasz Puchrowicz. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały zaproszenie do udziału w turnieju w przyszłym roku.

Dzień Sportu zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego ZSP nr 1 w Jędrzejowie.

• Iwona Stankiewicz