Konkursy i Olimpiady

Konkurs multimedialny z języka rosyjskiego
23-03-2018

Dnia 23 marca 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną z języka rosyjskiego pt.: „Kultura Rosji i krajów rosyjskojęzycznych”. Konkurs był skierowany do uczniów ZSP nr 1 uczących się języka rosyjskiego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną (ok. 50 slajdów) w języku rosyjskim lub polskim, dotyczącą kultury Rosji i krajów rosyjskojęzycznych. Spośród zgłoszonych prac Jury wybrało i nagrodziło 4 najlepsze prezentacje.

Miejsce III zajął Piotr Ciosk. Miejsce drugie: Kinga Pakuła z klasy 1B oraz Mateusz Lipiec z klasy 3L. Najlepszą pracą okazała się prezentacja uczennicy klasy III B – Katarzyny Król. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe: „Zbrodnia i Kara” Fiodora Dostojewskiego, wręczone przez Panią dyrektor Renatę Guździk w obecności organizatorów konkursu.

• Ewa Staniak-Kurkowska, Paweł Kisiel