Konkursy i Olimpiady

Nauczyciel ”Konarskiego” laureatem konkursu
15-06-2018

Anna Krempińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie nagrodzona jako jedna z 25 osób z pięciu województw Polski Wschodniej. Nagrodami w konkursie na hasło promujące Fundusze Europejskie i przedsiębiorczość, który został przeprowadzony w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” były tablice multimedialne. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu hasła promującego Fundusze Europejskie i przedsiębiorczość. Hasło miało mieć formę zwięzłego zdania niosącego przesłanie Funduszy Europejskich. Jury wybrało propozycję z ”Konarskiego” i jedna z 25 tablic MyBoard o wartości 2500zł trafiła do naszej szkoły. Z tablicy interaktywnej można korzystać w sali 26.

Akcja skierowana jest do szkół ponadpodstawowych i gimnazjów z 5. województw Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie). W ramach akcji zakładało się udział w lekcjach aż 500 oddziałów (klas), po 100 oddziałów z każdego województwa.

W poprzednich czterech edycjach akcji, zrealizowanych w latach 2011-2016, odbyło się blisko 2 500 lekcji. W zajęciach wzięło udział ponad 50 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

• Anna Krempińska