Ekonomiści i Logistycy w zawodowych zmaganiach
20-04-2018

Klasa 2EL jest klasą dwuzawodową należą do niej logistycy i ekonomiści, uczniowie w obydwu zawodach odbywali swoją pierwszą praktykę zawodową w instytucjach użyteczności publicznej jak i u prywatnych przedsiębiorców.

Ekonomiści przebywali na praktykach od 05.03.2018r. do 23.03.2018r. Najliczniej jako miejsca praktyk wybrali urzędy m.in.: Urząd Skarbowy w Jędrzejowie, Urząd Miejski w Jędrzejowie, Urząd Gminy w Imielnie, Urząd Gminy w Małogoszczu, Urząd Gminy w Sędziszowie, czy Urząd Gminy Nagłowicach. Nieliczni doskonalili swoje umiejętności praktyczne w prywatnych firmach zajmujących się rozliczeniami księgowymi i finansami np.: „FLUID” Spółka Akcyjna oraz „Ubezpieczenia Plus”.

Praktykanci po odbyciu obowiązkowego szkolenia BHP i zapoznaniu się ze specyfiką zakładu przystąpili do pracy „księgowych” podczas wypełnianiu dokumentacji, rozliczeń finansowych, czy obliczaniu podatków.

Grupa logistyków z tej klasy uczestniczyła w praktykach od 09.04.2018 do 20.04.2018r.Praktykanci po raz pierwszy mogli zmierzyć się z zadaniami praktycznymi w rzeczywistych warunkach w takich firmach jak: „AWIMA ” „Kili” Usługi Transportowe, Zakład Transportowo-Handlowy „GÓR-TRANS”, Prywatne Przedsiębiorstwo Transportowe „KRAL”, „IGLOMEN”Sp. zo.o. oraz PPUH „Sudolanka”. Młodzi logistycy z wielkim zaangażowaniem wypełniali wszystkie polecenia zakładowych opiekunów i współpracowników, bacznie śledzili ich pracę i pełen profesjonalizm podczas wykonywania różnych czynności logistycznych.

Po skończonych praktykach uczniowie wrócili do szkoły z bagażem nowych doświadczeń i wiadomości, które mogli konsultować między sobą oraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom za możliwość odbycia praktyk przez naszą młodzież.

• Jolanta Tompolska