Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy

„Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” jest projektem realizowanym przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Obejmuje on swoim zasięgiem siedem szkół hotelarsko-gastronomicznych z województwa świętokrzyskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Celem projektu jest wsparcie młodzieży szkolnej w zakresie min.: rozwoju kompetencji kluczowych, przedsiębiorczości, komunikacji i asertywności a także kursach zawodowych w zakresie hotelarstwa, gastronomii i turystyki, płatnych stażach zawodowych, zajęciach z doradztwa zawodowego indywidualnego. Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w kursach: carvingu baristycznym, barmańskim, kelnerskim, obsługi recepcji, służby pięter, obsługi programu hotelowego, turystyki prozdrowotnej połączonej z wyjazdem do hotelu. Oprócz uczniów działaniami projektowymi objęci zostaną nauczyciele, którzy wezmą udział w zajęciach z zakresu: wykorzystania ICT w nauczaniu, obsługi gości targowo-kongresowych, obsługi gości turystyki prozdrowotnej. Dodatkowo nauczyciele oprócz kształcenia się w zakresie inteligentnych specjalizacji województwa świętokrzyskiego podejmą współpracę pomiędzy sobą w zakresie dydaktyki i metodyki nauczania przedmiotów zawodowych w ramach sieci współpracy prowadzonej przez wykwalifikowanego koordynatora.

Projekt obejmie także wyposażenie szkół w specjalistyczne pracownie przedmiotowe do praktycznej nauki w zawodzie. W ZSP nr 1 w Jędrzejowie będą to pracownia gastronomiczna i pracownia informatyczna. Działania podjęte w projekcie aktywizują beneficjentów zapobiegając wykluczeniu społecznemu a nabycie dodatkowych umiejętności, pozwala na dalszy rozwój i przyczynia się do łatwiejszego znalezienia pracy.

Nauczyciele biorący udział w projekcie z ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie:

• Marcin Białek – koordynator, kurs barmański, kurs kelnerski,
  • Anna Białek – Wątor – kurs obsługi służby pięter,
  • Wojciech Cichoń – kurs obsługi recepcji,
  • Ewelina Banasiewicz – Szczygieł – kompetencje kluczowe z matematyki,
  • Tomasz Chruściel – kompetencje kluczowe z języka angielskiego,
  • Paulina Haja – kompetencje kluczowe społeczne i z przedsiębiorczości,
  • Tomasz Szarek – kompetencje kluczowe z informatyki.

Marcin Białek

Kurs barmański

„Świat kawy” – konkurs baristyczny. „Hotelarze przyszłości” – nowy projekt dla hotelarzy

Drugie miejsce w konkursie obsługa gościa w recepcji

Konkurs kulinarny

Kurs obsługi programu hotelowego

Kurs Carvingu

Kurs baristyczny

Pierwsze miejsce naszej uczennicy w konkursie kelnerskim

Doradztwo zawodowe dla hotelarzy (15-03-2018)

W ramach projektu Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy młodzież oprócz kursów i stażów dodatkowo otrzymuje wsparcie w postaci grupowego i indywidualnego doradztwa zawodowego, podczas którego każdemu uczestnikowi zostanie opracowany przez doradcę zawodowego indywidualny plan doradczy.

Staż Pałac Koronny - Angelika Antoniewska Kinga Bratek (15-12-2017)

Angelika Antoniewska i Kinga Bratek w ramach projektu Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy odbyły miesięczny płatny staż w „Pałacu Koronnym” w Wodzisławiu. Stażystki wykonywały głównie typowe prace biurowe na stanowisku recepcjonisty oraz obsługi gości w sali restauracyjnej. Uczennice, zgodnie twierdzą, iż możliwość odbycia stażu zdecydowanie ułatwi im szukanie pracy w zawodzie hotelarza. Dzięki stażowi poznały swoje mocne strony przydatne do pracy w branży hotelarskiej. Dziewczyny mają również świadomość oczekiwań ze strony pracodawcy, co do umiejętności od przyszłych pracowników.

Staż w Pałacu Koronnym w Wodzisławiu (01-10-2017)

Uczennice technikum hotelarskiego Patrycja Misztal i Gabriela Koziara odbyły miesięczny płatny staż w „Pałacu Koronnym” w Wodzisławiu. Stażystki poznały funkcjonowanie obiektu hotelarskiego w praktyce, obsługując gości w recepcji oraz restauracji.

Staż hotelarek w Potockim Dworze (01-10-2017)

Uczennice technikum hotelarskiego Paulina Kucharska i Magda Miśkiewicz odbyły płatny staż w „Potockim Dworze” w Potoku Wielkim. Dziewczyny wykonywały zadania wynikające z pracy w recepcji jak i restauracji. Uczennice dały się poznać jako sumienne, uczciwe i zaangażowane stażystki.

Kurs baristyczny dla uczniów technikum hotelarskiego w ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie

Hotelarze w Uroczysku

Konkurs barmański w Hotelu Słoneczny Zdrój

Kurs barmański