Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wydarzenia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie w ramach „Tygodnia dla bezpieczeństwa” w Konarskim
18-06-2026

 

W dniu 18 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie w ramach „Tygodnia dla bezpieczeństwa”. Przedstawiciele Policji w pogadance do uczniów skupili się na ważnych zmianach w przepisach prawa. Pierwsza z nich dotyczy bezpieczeństwa na drodze. Od 3 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy ruchu drogowego dla osób, które poruszają się rowerami, hulajnogami elektrycznymi, rowerami elektrycznymi czy urządzeniami transportu osobistego. Osoby do 16. roku życia będą miały obowiązek jazdy w kasku ochronnym. Druga zmiana dotyczy bezpieczeństwa nad wodą – przepisy nowego rozporządzenia w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży wprowadzają wyższe standardy bezpieczeństwa nad wodą.

Równie ważnym tematem akcji była ochrona uczniów w środowisku cyfrowym. Wakacje to czas zwiększonej aktywności dzieci w sieci, co niesie ze sobą ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi treściami, cyberprzemocą czy uzależnieniem od ekranów. Policjanci uświadamialiuczniów, jak chronić swoją prywatność i wizerunek, jak weryfikować informacje w sieci, a także jak dbać o cyfrowy balans podczas letniego wypoczynku.

 

Przedstawiciele policji podczas spotkania z uczniami Konarskiego

 

Ważnym zagadnieniem było poruszenie tematu jazdy z osobami pod wpływem środkówodurzających, zgłoszenie lub zabranie kluczyków od samochodu to akt odwagi i wielkiej odpowiedzialności.Funkcjonariusze na koniec zaapelowali o rozsadek, rozwagę w podejmowaniu zachowań ryzykownych, zapale4nia się „czerwonej lampki w głowie”. Życzyli uczniom bezpiecznego spędzenia czasu wakacyjnego oraz tzw. „odliczenia się po wakacjach”, bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Kolejnym gościem spotkania był pan Jan Przypkowski, dyrektor Muzeum Zegarów Słonecznych w Jędrzejowie, który przedstawił propozycję aktywnego spędzenia czasu wakacyjnego jako formę wolontariatu w swojej instytucji.

  • Małgorzata Wielińska

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie w ramach „Tygodnia dla bezpieczeństwa” w Konarskim - Fotogaleria

 

Copyright © 2010-2026 • Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie