III Edycja Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

Już za 2 miesiące rusza kolejna edycja Olimpiady WIEDZY O PLANOWANIU I ZARZĄDZANIU KARIERĄ ZAWODOWĄ.

Olimpiada będzie przebiegała w 3 etapach - I i II etap rozgrywany jest internetowo, III etap – FINAŁ odbędzie się w Warszawie.

W I etapie uczniowie będą rozwiązywali test w trybie on-line, w etapie II otrzymają 3 zadania, których treści w tej chwili jeszcze nie zostaną zdradzone. Na przygotowanie i przesłanie zadań uczestnicy będą mieli 2 tygodnie. Tematyka pytań zawartych w teście oraz zadań w kolejnych etapach będzie dotyczyła głównie problematyki związanej z poradnictwem zawodowym – informacja edukacyjna i zawodowa, podstawowe pojęcia z zakresu poradnictwa zawodowego, zainteresowania, osobowość, temperament, zawód, kwalifikacje, kompetencje itp., ale także będą one odnosiły się do programu nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: olimpiada.sdsiz.com.pl oraz w godzinach otwarcia Szkolnego Ośrodka Kariery u pani Barbary Terczyńskiej.

Zapraszamy do uczestnictwa w Olimpiadzie i życzymy sukcesów!

Zadania Olimpiady mogą dotyczyć podanych poniżej treści:

Planowanie czasu wolnego. Planowanie swojego czasu pracy. Wyznaczanie celów nadrzędnych. Wyznaczanie celów szczegółowych. Ocena osobistego potencjału: Analiza zainteresowań. Analiza zdolności. Analiza wartości. Analiza oczekiwań wobec zawodu. Analiza oczekiwań wobec przyszłej szkoły. Wyszukiwanie informacji: Korzystanie z zasobów internetowych. Poszukiwanie informacji w specjalistycznych instytucjach. Opisywanie informacji. Prezentowanie informacji. Podejmowanie decyzji: Wykorzystywanie zdobytych informacji. Porównywanie danych. Wyznaczanie ścieżki edukacyjnej. Wyznaczanie ścieżki kariery zawodowej. Organizacja poradnictwa zawodowego w Polsce: Instytucje wspierające usługi doradcze. Zasoby informacji zawodowej. Umocowania prawne. Umocowania międzynarodowe. Rynek pracy: Aktywne poszukiwanie pracy. Tworzenie dokumentów aplikacyjnych. Rozmowy kwalifikacyjne.

Edycja 9. 2018 – 2019:

• I ETAP 02.12.2018 – 15.01.2019 (45 dni)
  • II ETAP 03.02 – 15.03.2019 (41 dni)
  • III ETAP 20 – 21.04.2019 (2 dni)

Godziny pracy szkolnego doradcy zawodowego:

• Poniedziałek: 10:30 - 13:30
  • Wtorek: 8:30 - 10:30
  • Środa: 9:30 - 10:30
  • Czwartek: 10:00 - 13:00

Szkolny doradca zawodowy przyjmuje w gabinecie na poziomie -1. Można wcześniej się umówić.

Barbara Terczyńska