WATRA_TEAM

Strona głównaWydarzenia i aktualnościRegulamin

WATRA_TEAM znowu w akcji!

To już kolejny rok naszej działalności... Na spotkanie organizacyjne stawili się przedstawiciele wszystkich klas chętnych nieść pomoc najbardziej potrzebującym.

Podczas pierwszego spotkania wybraliśmy Prezydium Klubu, w skład którego weszły tym razem trzy dziewczyny:

1. Wiktoria Łęcka kl. 4THE – przewodnicząca
  2. Patrycja Kosiak kl. 2LA
  3. Maja Pluta kl. 1TL

Opiekun - Karina Trzcina

JAK SIĘ RODZIŁ WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie rozpoczął działalność Szkolny Klub Wolontariatu, który po regulacjach prawnych sformował Radę Wolontariatu, działającą przy Samorządzie Szkolnym oraz przyjął nazwę WATRA_TEAM. Do wolontariatu przyłączyła się spora grupa młodzieży Naszej Szkoły – około 30 osób. Podzieliliśmy naszą działalność na trzy dziedziny: współpraca z placówkami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, współpraca z placówkami zajmującymi się pomocą dzieciom i działania inne (dotyczące np. osób starszych, hospicjów, itp.).

Mamy nadzieję, że wolontariat będzie istotnym elementem działalności wychowawczej i coraz więcej osób zaangażuje się w te budujące i wychowawcze działania. W kolejnych wiadomościach znajdziecie informacje, co udało nam się zrobić do tej pory. Bo chcemy informować o tym, co już zrobiliśmy, a nie co chcemy... liczy się przecież czyn, a nie słowa.

Naszym mottem stanie się myśl: „BYĆ WOLONTARIUSZEM JEST COOL!!!”

Opiekun - Anna Sioja