O szkole

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie powstał na bazie Zespołu Szkół Ekonomicznych po przeprowadzeniu reformy szkolnictwa w 2002 roku. W skład placówki wchodzi czteroletnie Technikum nr 1 kształcące w zawodach: technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk, technik organizacji reklamy oraz II Liceum Ogólnokształcące z klasami o profilach: biologiczno - medycznym, humanistycznym, ekonomiczno - prawnym i politechnicznym. W skład Zespołu wchodzi także Szkoła Policealna.

Do 12 października 2002 szkoła mieściła się w budynku należącym do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Tego dnia szkoła zmieniła siedzibę. Przenieśliśmy się do nowego budynku przy ul. Przypkowskiego 49, który znajduje się w czołówce najnowocześniejszych szkół w Polsce. 16 czerwca 2003 roku przeżyliśmy kolejną uroczystość – nasza szkoła otrzymała imię wielkiego Polaka, reformatora szkolnictwa – księdza Stanisława Konarskiego, a Rada Rodziców przekazała szkole ufundowany przez siebie sztandar.

W naszej szkole każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. Dyrekcja zadbała o bezpieczeństwo uczniów wprowadzając monitoring. Dzięki kamerom, które znajdują się przy wejściu do szkoły nikt obcy nie może wejść do budynku.

Również pracownie i sale lekcyjne są wyposażone w bardzo nowoczesny sprzęt, co znacznie ułatwia zdobywanie wiedzy. Posiadamy między innymi pięć pracowni komputerowych, nowoczesne pracownie językowe i pracownie do przedmiotów zawodowych, a także wspaniale wyposażone pracownie fizyki, biologii i chemii. W szkole znajduje się również czytelnia oraz dobrze wyposażona biblioteka.

Pomyślano również o specjalnych miejscach, w których młodzież spędza przerwy między zajęciami. W szkole znajduje się barek, w którym młodzież, zwłaszcza dojeżdżająca może zakupić coś do zjedzenia i napić się gorącej herbaty.

17 czerwca 2010 roku oddana została do użytku długo oczekiwana hala sportowa oraz kompleks boisk. Dzięki temu zajęcia z wychowania fizycznego, zarówno podczas dobrej jaki i złej pogody odbywają się w profesjonalnych warunkach.

Najlepsi uczniowie wyróżniani są dyplomami i otrzymują nagrody rzeczowe. Uczniowie osiągający szczególne sukcesy w nauce odznaczani są „Złotym Medalem Ucznia” a najlepsi absolwenci medalem „Złoty Absolwent”.

Technikum nr 1