Nasze pracownie

PRACOWNIE HOTELARSKIE

opiekunowie - Marcin Białek i Wojciech Cichoń

Kompleks pracowni hotelarskich składa się z klas: obsługi gościa, przygotowania i ekspedycji śniadań, obsługi informatycznej.

Podczas zajęć uczniowie poszerzają wiadomości z dziedziny hotelarstwa oraz nabywają umiejętności praktycznych niezbędnych w zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i przyszłej pracy w branży hotelarsko – turystycznej. W pracowniach odbywają się również zajęcia fakultatywne i projektowe dla osób szczególnie zainteresowanych tematykę swojego zawodu. W ciągu tych zajęć uczniowie przygotowują się do udziału w konkursach i olimpiadach wiedzy hotelarskiej, na których odnoszą liczne sukcesy.

Klasopracownia obsługi gościa

W pracowni prowadzone są głównie zajęcia z przedmiotów: działalność recepcji, obsługa konsumenta, organizacja pracy w hotelarstwie, marketing usług hotelarskich. Klasopracownia wyposażona jest w sprzęt multimedialny, ladę recepcyjną oraz pomoce dydaktyczne wykorzystywane w trakcie zajęć.

Klasopracownia przygotowania i ekspedycji śniadań

klasopracowni przygotowania i ekspedycji śniadań prowadzone są zajęcia obsługi konsumenta. Pracownia składa się z:

• stanowisk obsługi, wyposażonych w stoły i krzesła, pomocniki kelnerskie, bieliznę i zastawę stołową, tace i drobny sprzęt kelnerski oraz elementy do dekoracji stołów;
  • stanowisk sporządzania śniadań i napojów, wyposażonych w ekspres do kawy i herbaty, naczynia i drobny sprzęt kuchenny, stół stalowy, zlewozmywak z instalacją ciepłej i zimnej wody;
  • ponadto pracownia wyposażona jest w chłodziarki, zmywarki do naczyń, kuchnie elektryczne, kuchenki mikrofalowe, wózki kelnerskie.

Klasopracownia obsługi informatycznej

W pracowni obsługi informatycznej prowadzone są zajęcia z przedmiotów praktycznych: obsługa informatyczna w hotelarstwie i pracownia hotelarska. W sali znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, oprogramowaniem do obsługi gości w hotelu, drukarka sieciowa, skaner, lada recepcyjna, plansze dydaktyczne, sejf.