Nasze pracownie

PRACOWNIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO - sala 25

opiekunowie - Katarzyna Szydłowska, Stanisław Wilk

Pracownia języka niemieckiego znajduje się w sali 25 na pierwszym piętrze prawego skrzydła naszej szkoły. Sala jest przestronna i kolorowa. Jest wyposażona w nowoczesny sprzęt audio ułatwiający naukę języków obcych. Nasza pracownia językowa posiada pełen zakres funkcji wymagany do pracy ze słuchaczami. Wbudowany system audio wraz z pulpitem dla nauczyciela, piętnastoma stanowiskami pracy dla uczniów, umożliwia jednoczesną pracę indywidualną słuchaczy, podsłuch swojego głosu we wszystkich trybach oraz konwersację z lektorem. W każdym trybie pracy możliwe jest nagrywanie wypowiedzi na magnetofon nauczyciela, przy czym uczeń posiada również podsłuch swojego głosu.

Wyposażenie pracowni stanowi nowoczesny sprzęt audiowizualny i multimedialny: tablica interaktywna, rzutnik multimedialny, laptop, telewizor, radiomagnetofon, odtwarzacz płyt CD. Różnorodne pomoce dydaktyczne znajdujące się w sali wspomagają w znacznym stopniu proces nauki języka niemieckiego. Na ścianach wiszą portrety znanych postaci z krajów niemieckojęzycznych, kolorowe plansze tematyczne, leksykalne i gramatyczne, gazetki, plakaty oraz mapa Niemiec.

Liczne pomoce dydaktyczne zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły. W pracowni języka niemieckiego znajduje się również zbiór książek, czasopism i gazet niemieckojęzycznych. Posiadamy również podręczniki, słowniki, płyty CD i DVD, programy multimedialne oraz inne pomoce dydaktyczne niezbędne w nauce języka obcego.