Nasze pracownie

PRACOWNIA POLONISTYCZNA - sala 37

opiekunowie - Izabela Fatyga-Lato, Karina Trzcina

Pracownia polonistyczna mieści się na II piętrze, w prawym skrzydle szkoły. Wchodząc do klasy od razu zauważamy, że to pracownia języka ojczystego. Na ścianach widnieją portrety twórców literatury polskiej oraz reprodukcje malarskie światowej sławy mistrzów. W pogodny nastrój wprowadzają nas karykatury pisarzy i poetów, wykonane przez maturzystów rocznika 2004/2005.

Nieodzowną pomocą dydaktyczną są także książki przedmiotowe, słowniki, antologie poezji oraz różnorodne opracowania literackie. Duża część pomocy naukowych jest dziełem samych uczniów, do takich należą: plansze tematyczne, albumy, referaty czy makiety.

Pracownia wyposażona jest również w sprzęt audiowizualny tj. odtwarzacz video, telewizor, rzutnik do foliogramów oraz odtwarzacz CD i magnetofon. Poprzez to lekcje wzbogacane są filmami edukacyjnymi, poezją śpiewaną, wywiadami ze znanymi postaciami świata kultury i literatury.

Dzięki takiemu wystrojowi pracownia posiada niepowtarzalny klimat i sprzyja nauce języka polskiego.