Dziś Uczeń - Jutro Student

Plakat projektu

Rozpoczął się nabór do projektu „Dziś Uczeń – Jutro Student”. Projekt adresowany jest do uczniów klas III i IV liceum oraz IV i V technikum ze świętokrzyskich szkół.

Projekt uzyskał dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i realizowany jest od 01.09.2023 r. do 30.06.2027 r.

Partnerem Wiodącym projektu jest Politechnika Świętokrzyska, która będzie realizować poszczególne zadania w Partnerstwie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Starostwami powiatowymi.

Dla młodzieży, uczestniczącej w projekcie zaplanowano m.in. warsztaty z niestandardowego doradztwa zawodowego, zajęcia praktyczne na uczelniach wyższych (m. in. laboratoria, warsztaty, wykłady), ponadto zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, fizyka, informatyka, chemia, biologia, geografia) oraz z języka angielskiego specjalistycznego, a także warsztaty z efektywnego uczenia.

Szczegółowy opis zadań oraz Regulamin projektu jest już dostępny na stronie https://tu.kielce.pl/dzis-uczen-jutro-student/o-projekcie/

Regulamin projektu wraz z załącznikami znaleźć można w zakładce Dokumenty.

Regulamin projektu "Dziś uczeń - jutro student" -

Uczniowie klas maturalnych oraz III liceum i IV technikum zainteresowani udziałem w projekcie w roku szkolnym 2023/2024, wypełniają „Deklarację uczestnictwa w projekcie” – załącznik nr 1 , Formularz danych osobowych – załącznik nr 2 oraz formularz klauzuli informacyjnej – załącznik nr 3 i składają ją do szkolnego koordynatora projektu – Elżbiety Grad w terminie do 10 listopada 2023 roku.

W ramach projektu zaplanowane są 4 edycje w kolejnych latach szkolnych, dla Uczniów z klas III i IV z liceów ogólnokształcących, klas IV i V z techników:

• 1 edycja – rok szkolny 2023/2024,
  • 2 edycja – rok szkolny 2024/2025,
  • 3 edycja – rok szkolny 2025/2026,
  • 4 edycja – rok szkolny 2026/2027.

Elżbieta Grad – szkolny koordynator projektu