Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej

Projekt był realizowany w Hebdowie od 1 października 2011 roku do 30 czerwca 2012 roku przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz partnerów: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza oraz szwajcarską szkołę Stiftung Gymnasium Untere Waid.

Nadrzędnym celem projektu były: aktywizacja młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym w Polsce, rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez poznanie rozwiązań szwajcarskich, rozwój wiedzy i wymiana doświadczeń oraz opracowanie przez uczestników publikacji.

Adresatami projektu byli przedstawiciele 45 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Reprezentacje szkół tworzyli nauczyciele - najczęściej opiekunowie samorządów uczniowskich oraz uczniowie - liderzy społeczności szkolnej oraz członkowie samorządów uczniowskich.

Uczestnicy projektu wzięli udział w dwóch konferencjach oraz w warsztatach, w czasie których poznawali rozmaite zagadnienia z zakresu edukacji obywatelskiej oraz wymieniali się swoimi doświadczeniami.

Izabela Fatyga-Lato

Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej - inauguracja projektu

Konferencja podsumowująca projekt polsko-szwajcarski