Nauka w liceum trwa 3 lata i kończy się zewnętrznym egzaminem maturalnym.

Absolwentom gimnazjów proponujemy do wyboru następujące klasy:

klasa sportowa

- z rozszerzonym programem nauczania biologii i języka angielskiego

- specjalność: piłka nożna

Do tej klasy zapraszamy uczniów, którzy uprawiają sport wyczynowo oraz młodzież aktywną fizycznie, która chciałaby się ukierunkować sportowo.

Program nauczania klasy sportowej obejmuje 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym 7 godzin przeznaczono na zajęcia specjalistyczne z piłki nożnej oraz 3 godziny na pozostałe dyscypliny sportowe (gry zespołowe, lekką atletykę, gimnastykę, tenis stołowy). Taka bogata i różnorodna oferta zajęć, a także doskonała baza sportowa szkoły nie tylko zapewniają atrakcyjność lekcji wychowania fizycznego, ale przede wszystkim prowadzą do wszechstronnego podniesienia umiejętności sportowych i sprawności.

Absolwenci tej klasy są doskonale przygotowani do podjęcia nauki na uczelniach sportowych, turystyce, fizjoterapii.

klasa humanistyczno-dziennikarska

- z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, języka angielskiego i historii

Ofertę tę kierujemy do uczniów o uzdolnieniach i zainteresowaniach humanistycznych. Ucząc się w tej klasie spełnią swe marzenia o byciu dziennikarzem, socjologiem, politologiem a może znanym pisarzem, piosenkarzem, aktorem ponieważ wśród przedmiotów dodatkowych znajduje się zarówno edukacja prawna, jak i zajęcia artystyczne, które pomagają rozwijać talenty i zdolności.

Dla uczniów tej klasy organizujemy warsztaty dziennikarskie, spotkania ze sztuką wyjazdy do teatru, na wystawy, koncerty spotkania z poetami, powieściopisarzami, aktorami. Uczniowie mają możliwość zaprezentowania i rozwijania swoich uzdolnień udzielając się w Szkolnym Kole Miłośników Teatru, Kole Muzycznym, redakcji biuletynu uczniowskiego, czy przygotowując materiały na szkolną stronę internetową.

klasa politechnicza

- z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i języka angielskiego

Do tej klasy zapraszamy uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi, doskonaleniem umiejętności logicznego rozumowania, wiążącymi swoją przyszłość ze studiami na kierunkach politechnicznych, ale nie tylko. Wybrany program nauczania oparty jest na rozbudzaniu ciekawości i dociekliwości ucznia. W ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oferujemy możliwość uczęszczania na tzw. „rok zerowy” gdzie uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach z matematyki, pokazach doświadczeń z fizyki, warsztatach z informatyki na terenie uczelni.

Przykładowe kierunki studiów, do których przygotowuje nauka w tej klasie to: informatyka, matematyka, fizyka, automatyka i robotyka, energetyka, budownictwo, lotnictwo, architektura, telekomunikacja.

klasa biologiczno-medyczna

- z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii

Do tej klasy zapraszamy uczniów zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji biologicznych i/lub chemicznych. W doskonale wyposażonych pracowniach łączymy teorię z praktyką, wykonujemy interesujące ćwiczenia, pokazy i eksperymenty, ale zajęcia odbywają się nie tylko w szkole. Realizujemy wiele projektów, w ramach których uczniowie uczestniczą w ćwiczeniach laboratoryjnych na uczelniach wyższych, organizujemy wiele ciekawych wycieczek przedmiotowych. W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach wprowadzamy innowację pedagogiczną „Podstawy kosmetologii”, zajęcia warsztatowe odbywać się będą w pracowniach tej uczelni, przewidziany jest również udział młodzieży w pokazach wizażu i stylizacji, Targach Wenus oraz uczelnianych Dniach Kosmetologii.

Nauka w tej klasie przygotowuje do podjęcia studiów m.in. na akademiach medycznych, inżynierii środowiska, biotechnologii, kosmetologii, biologii, chemii, ochronie środowiska, na akademiach wychowania fizycznego oraz akademiach rolniczych.

klasa ekonomiczno-prawna

- z rozszerzonym programem nauczania geografii, wiedzy o społeczeństwie

Ekonomiczno-prawny to kierunek z przyszłością, dla osób ambitnych, dociekliwych, potrafiących bronić swoich racji. Realizowany w klasie program pozwala na rozwinięcie zainteresowań społeczno-ekonomiczno-prawnych, a także jest dobrym przygotowaniem do studiowania na kierunkach: prawo, rachunkowość, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, stosunki międzynarodowe i wiele innych.

Jeśli interesują cię zagadnienia prawne i ekonomiczne to kierunek dla Ciebie!!! Z nami poszerzysz swoje horyzonty.